09.12.2016

Porządki w domu psiarza + konkurs!

Kojarzycie śmieszne obrazki z internetu na temat mycia okien na święta? Dla wielu okres przedświąteczny to okazja do generalnych porządków, myjemy okna, pierzemy zasłony, pozbywamy się kurzu z najgłębszych zakątków mebli. Zbiera się tego jeszcze więcej, kiedy mamy psy, dlatego pomyślałam, że to dobra okazja by poruszyć temat porządków w zapsionym domu. 


Nie jestem typem osoby, która codziennie biega po domu z odkurzaczem, ale jednocześnie wizja bakterii i różnych zarazków w moim otoczeniu napawa mnie lękiem. Mam świadomość, że przecież nie mogę ich całkiem wyeliminować, bo to nawet nie byłoby zbyt zdrowe, ale staram się ich unikać. Między innymi z tego względu nie lubię, kiedy pies liże mnie po twarzy i raczej zabraniam na okazywanie psich uczuć w ten sposób. 
Nie jest to blog o tym, jak być perfekcyjną panią domu, ale przecież każdy z nas sprząta po swoich psach, dlatego uznałam, że Warto pokazać Wam produkt marki Clovin, która zajmuje się wytwarzaniem różnych środków czystości. Ja pod lupę biorę proszek do prania Clovin II Septon, dzięki któremu możemy przeprowadzić dezynfekcję we własnym domu.Opis ze strony sklepu producenta: 
Działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze potwierdzone badaniami i wieloletnią praktyką.
Dezynfekuje z jednoczesnym praniem w temperaturze 65°C.
Skutecznie wybiela i usuwa plamy, nie niszcząc tkaniny.
Jest przyjazny dla środowiska – nie zawiera fosforanów i chloru.
Dezynfekcja i wybielanie aktywnym tlenem.
Czy to bezpieczne? Dalej w opisie czytamy: 

Zalecany podczas leczenia chorób skórnych oraz dla rodziców małych dzieci i właścicieli zwierząt. Dopuszczony do stosowania w dezynfekcji ubranek, pościeli i pieluszek dzieci od 1 miesiąca życia. Jest również stosowany w pralniach hoteli, szpitali, ośrodków spa, stadnin i innych.

Atesty, opinie i pozwolenia:
- Atest Państwowego Zakładu Higieny,
- Pozwolenie Ministra Zdrowia nr 0632/04 na obrót produktem biobójczym,
- opinia Zakładu Zwalczania Skażeń Biologicznych PZH w Warszawie Nr HB/358/03 i Nr HB/111/0,
- opinie użytkowe pralni szpitalnych.

Do czego taki proszek w domu psiarza?


Psie akcesoria spacerowe
Szczególnie, jeśli nasz pies lubuje się w panierowaniu padliną lub co gorsza kupami. Pamiętam, jak Tosia pierwszy raz na moich oczach wytarzała się w zwłokach jakiegoś biednego zwierzęcia, mimo prania nigdy więcej nie spojrzałam na jej obrożę z tak samo pozytywnymi uczuciami co zaraz po zakupie (wiecie, że jestem maniakiem takich akcesoriów). Gdybym miała świadomość, że proszek serio usunął z niej wszystkie zarazki pewnie byłoby inaczej.
Gina na szczęście nie miewa takich pomysłów, ale któregoś razu po treningu miała założoną derkę termiczną z dziurą na ogonie. Niespodziewanie zachciało jej się zrobić dwójkę i trafiła nią prosto w materiał derki, też nie wspominam tego najlepiej. 
  
Psie posłanie
Pies na spacerze drepcze po różnych powierzchniach i siłą rzeczy przynosi na łapach różne syfy, które najczęściej w największym stopniu gromadzą się w legowisku, dlatego warto od czasu do czasu porządnie je wyprać. 
Myślę, że jeśli karmimy psa dietą BARF i nasz zwierzak posila się na posłaniu, to też dobrze jest je odkazić co jakiś czas. Krew to doskonała pożywka dla bakterii, a tej w diecie opartej na surowiźnie raczej nie brakuje. 
Alergie skórne, choroby, przebyte zabiegi chirurgiczne czy dolegliwości związane z wiekiem (np. posikiwanie) to też dobry powód, by zainteresować się dezynfekcją psiego leżyska. 

Pościel i ubrania
Wielu psiarzy lubi, kiedy w nocy pies grzeje im stopy (szczególnie zimą! :)). Jeśli pozwalamy psu na wylegiwanie się na naszej pościeli powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość prania, ale nawet jeżeli pies zasypia na swoim posłaniu, to i tak warto pomyśleć o dezynfekcji pościeli choćby ze względu na roztocza. Podobnie sprawa ma się z naszymi ubraniami. Oczywiście jeśli nic nam nie dolega, to pozostawanie w całkowitej sterylności może nie przysłużyć się dobrze naszemu zdrowiu, dlatego tego typu zabiegi dobrze jest robić raz na jakiś czas. 

Efekty oraz ile to kosztuje? 
Przede wszystkim na efekty nie trzeba długo czekać, bo do pełnej dezynfekcji wystarczy 20 minut prania w 65°C. Pewien kłopot może stanowić fakt, że wiele psich akcesoriów należy prać w niższej temperaturze, zanim wrzucimy coś do pralki, zwróćmy na to uwagę. 
Pierwsze na co zwracam uwagę po praniu to jego zapach, w przypadku rzeczy dla psów nie powinien być zbytnio drażniący. Dezynfekcja raczej nie kojarzy się z fiołkami na łące, ale ten proszek pachnie w worku względnie ładnie, za to po praniu praktycznie w ogóle go nie czuć, co dla mnie jest ogromnym plusem. Rzeczy są przyjemnie czyste. 

Producent twierdzi, że optymalne opakowanie dla gospodarstwa domowego to 3kg. Taki worek kosztuje w sklepie niecałe 30zł, zakładając, że dezynfekcję będziemy przeprowadzać standardowo raz w miesiącu (na jedno pranie potrzeba 115g produktu), to jest to naprawdę korzystna cena. 

Podsumowując 
Kiedy mamy psy przybywa nam nie tylko więcej radości, ale też sprzątania. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, bo pies to nie tylko merdający ogon, ale też źródło różnych zarazków. Nie należy popadać w paranoję i zamykać się w sterylnej, szklanej kuli, ale od czasu do czasu dobrze zrobić generalne porządki.KONKURS 🐶

Jeśli zainteresował Was proszek Clovin II Septon i chcielibyście sprawdzić jego działanie, to macie do tego doskonałą okazję! 

Wystarczy, że na mail photosliwinska@gmail.com wyślecie  odpowiedź na pytanie:
"Dlaczego to Ty powinieneś otrzymać proszek dezynfekujący Clovin II Septon?"

Zanim jednak to zrobicie zapoznajcie się z krótkim regulaminem:
● Na adres photosliwinska@gmail.com wyślij odpowiedź na pytanie "Dlaczego to Ty powinieneś otrzymać proszek dezynfekujący Clovin II Septon?" . Wiadomość zatytułuj "Konkurs - Clovin". Napisz też jak się nazywacie (Twoje imię i nazwisko oraz imię psa)! :)
Odpowiedzi udziel w formie tekstowej, ale jeśli chcesz dodatkowo możesz dołączyć zdjęcie Twojego autorstwa.
● W przypadku wygrania konkursu wyrażasz zgodę na opublikowanie Twojego zgłoszenia na fanpage'u GINKA TURBINKA
● Zgłoszenia trwają do 14 grudnia 2016 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 16 grudnia 2016 roku.
● Jury w postaci mej osoby wyłoni jedno, zwycięskie zgłoszenie.
●Zwycięzca ma 2 dni na kontakt w sprawie otrzymania nagrody. W przypadku, kiedy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, jego miejsce zajmie inna osoba.
● Nagrody zostaną wysłane w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników konkursu, tylko na terenie Polski.
● Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych na potrzeby konkursu.
● Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

NAGRODA
3kg dezynfekującego proszku do prania Clovin II Septon oraz zestaw mniejszych opakowań różnych środków czystości.


6 komentarzy:

 1. Niestety moja trójka uwielbia tarzać się w jakiś dziwnych rzeczach i chodzić po zielonych kałużach, dlatego też weźmiemy udział w konkursie.
  Ps. Mam takie same kafelki w pralni, tylko będę musiała je wymienić bo popękały.

  Pozdrawiam justbobik.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy już możliwość przetestowania tego proszku. Sprawdził się bardzo dobrze :)

  Pozdrawiam
  bialymaltan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post !!
  (tak jak każdy twój) :)
  Niestety nie weźmiemy udziału w konkursie, ponieważ pies mieszka na dworze tylko w nocy śpi w przed pokoju :)

  Pozdrawiamy
  fantastyczny-psi-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokończysz kiedyś div-y o agility ?
  Są naprawdę super !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :) Niestety obecnie nie mam potrzeby robienia kolejnych przeszkód, ponieważ ze względu na ginowe problemy z nogą musiałyśmy zawiesić naszą przygodę ze sportem.

   Usuń
 5. Post super i może weźmiemy udział w konkursie z Ironkiem ,w końcu nigdy nie wracam czysta ze spaceru :p
  Pozdrawiamy! ^^ ironniesamowitypies.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu