09.05.2017

Efa Olie - preparat na skórę i sierść

Początkiem wiosny ScanVet dostarczył nam do testów EFA Olie. Produkt ten idealnie wpasowuje się w tę porę roku, bo większość psiarzy posiadających psy z podszerstkiem przeżywa wtedy powódź w psim futrze i ja nie jestem niestety wyjątkiem.Efa Olie to jak w tytule suplement diety mający na celu poprawiać kondycję skóry i sierści. Jego zadaniem jest wspomaganie funkcji skóry w przypadku stanów zapalnych o różnym podłożu  (zakażenia bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze), ograniczanie świądu w przypadku alergii. Pomaga także w stanach nadmiernego linienia i łuszczenia się skóry, z czym borykają się moje psy.

W mojej recenzji skupię się na wyżej wymienionych właściwościach, ale warto wspomnieć też o innych działaniach Efa Olie. Jego składniki mają pozytywnie wpływać również na układ nerwowy, rozrodczy, ruchu, krążenia. NNKT ograniczają także skutki stresu i wykazano działanie niektórych z nich na nowotwory. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj

W skład produktu wchodzą: 
Olej z pestek winogron (źródło Omega 6)
Olej z ogórecznika lekarskiego (źródło Omega 6)
Olej z ryb zimnomorskich (źródło Omega 3)
Kwas eikozapentaenowy (EPA) 80 mg/ml
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80 mg/ml
Kwas gamma-linolenowy (GLA) 8 mg/ml
Kwas linolowy 60 mg/ml
Kwas linolenowy 40 mg/ml
Biotyna 10 μg/ml
D-pantenol 2 mg/ml
DL-alfa-tokoferol 2 mg/ml


Sposób podawania i wydajność
Buteleczka zawiera 30ml preparatu. Małe psy powinny dostawać 10 kropli dziennie, większe od 30 do 60. Zawartość można podać bezpośrednio do pyszczka lub wymieszać z karmą, ja korzystałam z drugiego sposobu. Zauważyłam, że Tosia (zdecydowanie typ francuskiego pieska) chętniej zjada karmę z dodatkiem Efa Olie co jest niewątpliwie dodatkowym plusem. 

Dawkę odmierza się za pomocą kroplomierza, to naprawdę wygodnym rozwiązanie. Wszystko jest czyste i można precyzyjnie odmierzyć właściwą ilość. W naszym przypadku jedna buteleczka wystarczyła na 1,5 miesiąca stosowania produktu na dwóch, małych psach co uważam za bardzo dobry wynik. Efa Olie powinno stosować się minimum 4-6 tygodni by móc zauważyć efekty. 


Efekty 
Efa Olie stosujemy już prawie dwa miesiące, więc z czystym sumieniem mogę opowiedzieć o efektach. Zrzucanie zimowego futra to coś naturalnego, więc nie liczyłam na to, że Tosia nagle przestanie to robić, ale ilość wypadającej z niej sierści zdecydowanie się zmniejszyła. Futro zrobiło się bardziej błyszczące, a czerń jakby bardziej nasycona. 
Ginny za to od jakiegoś czasu boryka się z różnymi problemami skórnymi, między innymi z nadmiernym łupieżem na niektórych partiach ciała. Po zażywaniu Efa Olie łuszczenie wyraźnie ustępuje, skóra nie jest w tamtych miejscach taka sucha i sierść robi się bardziej miękka. Nasz wet poleca podawać ten preparat podczas dalszej kuracji. 


Cena
Najtańsze oferty jakie znalazłam oscylują w granicach 35zł za 1 butelkę. W przypadku jednego, małego psa jest to koszt około 18zł na 1,5 miesiąca, więc wydaje mi się, że to całkiem korzystna cena. 

Podsumowując
Efa Olie zdaje u nas egzamin zarówno w przypadku Tosi, która co roku sypie się na potęgę oraz Ginny, do której przypałętało się choróbsko. Do tego starcza na długo i stosunkowo niewiele kosztuje. 
Pamiętajcie, jeśli zauważycie na skórze swoich zwierzaków coś niepokojącego, najpierw udajcie się do gabinetu weterynaryjnego, żeby zrobić odpowiednie badania, a dopiero potem decydujcie o tym co podacie swoim zwierzakom. Efa Olie na pewno nie zaszkodzi, ale to suplement diety, a nie lek :). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu